Vårt lag.

Möt grupp- ordföranden Peter Cartwright

Grupp ordförande

Peter Cartwright

Under mer än 50-år arbetade Peter tillsammans med sin sena bror Alan och fortsätter att vara avgörande för tillväxten av verksamheten. Peter spelar en aktiv roll i koncernens finansiella verksamhet.

+0161 928 0966 XNUMX
peter-cartwright@cartwright-group.co.uk
Markera MTTeam

Koncernchef

Mark Cartwright

Mark har sedan sin examen med ingenjörsexamen inom teknik och företagsledning gått in i The Cartwright Group under 20 år sedan och har arbetat inom de flesta verksamhetsområdena före sin uppkomst till koncernchef.

+0161 928 0966 XNUMX
mark-cartwright@cartwright-group.co.uk
Möt Team-Cartwright Group Director-Lisa Cartwright

Gruppchef

Lisa Cartwright

Sedan han gick med i 1993 har Lisa arbetat inom många områden av verksamheten och spelar nu en aktiv roll i alla koncernföretag, förutom att övervaka koncernens anläggningshantering och 38-tunnland.

+0161 928 0966 XNUMX
lisa-cartwright@cartwright-group.co.uk
Cartwright Group John Egerton-Director | Cartwright Finance Sales Limited

Direktör | Cartwright Finance Sales Limited

John Egerton

John har över 20 års erfarenhet inom affärsfinansierings- och leasingbranschen, nästan uteslutande på den kommersiella släpvagns- och fordonsmarknaden. Som verkställande direktör är Johns målsättning att vara den föredragna affärspartnern för tillgångsfinansiering för alla Cartwright-produkter.

+0161 928 0966 XNUMX
john-egerton@cartwright-group.co.uk
Cartwright Group-Paul Burn-Sales Director | Cartwright Rentals

Sales Director | Cartwright Rentals

Paul Burn

Efter 25 år i trailerns uthyrning och leasingindustrin gick Paul till Cartwright Rentals i april 2007. Paul ansvarar för att hantera många av de stora uthyrningskontonna samt utveckla nya byggmöjligheter.

+0161 928 0966 XNUMX
paul-burn@cartwrightrentals.co.uk
Cartwright Group-Meet the Team-Technical Director-Lionel Curtis

Teknisk direktör

Lionel Curtis

En ledamot av IMechE, Lionel är ordförande i SMMT Trailer and Bodywork Technical Committee och övervakar Cartwrights verksamhet, Tekniska, Design och Innovation.

+0161 925 2752 XNUMX
lionel-curtis@cartwright-group.co.uk
Cartwright Group-Meet the Team-Managing Director | Cartwright uthyrning: Phil Rodman:

Verkställande direktör | Cartwright Rentals

Phil Rodman

Sedan 2007 har Phil sitt engagemang för släputhyrning och kunskap om industrin säkerställt Cartwright Rentals fortsatta framgång. Idag övervakar han hela hyresverksamheten.

+0161 928 0966 XNUMX
phil-rodman@cartwrightrentals.co.uk
Cartwright Group-möt Team Lawrence Todd-direktör för Cartwright Fleet Services

Direktör för flotta tjänster | Cartwright Fleet Services

Lawrence Todd

Med över 25 års branscherfarenhet hos företag som yodel & HSS Hire för att nämna några, går Lawrence upp på vår nya Fleet Services-avdelning.

+0161 928 0966 XNUMX
lawrence@cartwrightfleetservices.com
ProfileImage_SteveShaw

Verkställande direktör | Cartwright-omvandlingar

Steve Shaw

Med många års erfarenhet inom tillverkningsindustrin; Steve började Cartwright-omvandlingar i 2016 och började som en lärlingskompetent för British Aerospace efter examen från Warwick Business School. Han passionerade om fordonskonverteringsbranschen.

+0800 0320 279 XNUMX
steve-shaw@cartwrightconversions.co.uk